Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s tím, že používáme soubory cookie. Více informací. OK
Tip na dárek
Slevy
Bazar
Galerie
FOTOGALERIE3D FOTOGALERIEVIDEOGALERIE
Blog
Rady a tipy
Velkoobchod

Foodsaver

Udržujte své potraviny dlouho čerstvé a prodlužte jejich trvanlivost až několikanásobně díky vakuovou baličku potravin FoodSaver, které na slovenský trh exkluzivní přináší IBO LOVEC. Koupí některé z našich vakuových baliček potravin šetříte potravinami a v konečném důsledku šetříte i svými těžce vydělanými penězi. Vakuové balení masa a zvěřiny prodlouží jejich životnost až 5-8 násobně. Praktické baličky jsou jednoduché na použití a jejich funkčnost již ocenilo několik tisíc našich spokojených zákazníků. Neváhejte a přidejte se k nim i Vy.

FoodSaver je světovým lídrem v kategorii vakuové balení potravin. FoodSaver uvádí na trh celou řadu produktů (vakuovačkou potravin / svářečky fólií, tašky, nádoby na potraviny a různé doplňky. Tyto skvělé produkty vyřeší vaše problémy s uskladněním masa a potravin. Společnost FoodSaver má své zastoupení v 12 zemích světa, ve kterých nabízí své prvotřídní výrobky. FoodSaver se zavázal vyrábět a dodávat zákazníkům produkty světové kvality o čemž svědčí i téměř 100 letá historie společnosti as ní spojená maximální spokojenost zákazníků s nabízenými produkty.

IBO LOVEC vám exkluzivní přináší prvotřídní produkty značky FoodSaver.

www.FOTOPASTI.cz

Doba uchování při atmosférickém tlaku Doba uchování při použití technologie vakuování
   
Chlazené potraviny (5 ± 2 °C)
Červené maso 3-4 dny 8-9 dní
Bíle maso 2-3 dny 6-9 dní
Celá ryba 1-3 dny 4-5 dní
Divina 2-3 dny 5-7 dní
Tepelně zpracované produkty 7-15 dní 25-40 dní
z vepřového masa
Krájané vepřové maso 4-6 dní 20-25 dní
Měkký sýr 5-7 dní 14-20 dní
Tvrdý a polotvrdý ýyr 15-20 dní 25-60 dní
Zelenina 1-3 dny 7-10 dní
Ovoce 5-7 dní 14-20 dní
Uvařené a následně chlazené potraviny  (5 ± 2 °C)
Pyré a zeleninové polévky 2-3 dny 8-10 dní
Těstoviny a rizoto 2-3 dny 6-8 dní
Vařené a pečené maso 3-5 dní 10-15 dní
Koláče a zákusky 2-3 dny 6-8 dní
Olej na smažení 10-15 dní 25-40 dní
Mrazené potraviny (– 18 ± 2 °C)
Maso 4-6 měsíců 15-20 měsíců
Ryby 3-4 měsíců 10-12 měsíců
Zelenina 8-10 měsíců 18-24 měsíců

Vysvětlení principu vakuového balení potravin

Zkáza potravin je způsobována chemickými reakcemi, ke kterým dochází, pokud jsou potraviny vystaveny vzduchu, teplotě, vlhkosti, účinku enzymů, růstu mikroorganismů nebo byly kontaminovány hmyzem. Tento proces můžeme zpomalit uložením potravin do vakua.
Vakuové balení snižuje absolutní tlak vzduchu v obalu či kontejneru tím, že odstraňuje kyslík a odstraňuje prchavé látky. Kyslík obsažený ve vzduchu způsobuje kažení potravin, protože jeho účinkem dochází k procesu oxidace, která zapříčiňuje ztrátu nutričních hodnot, chuti a dalších vlastností potravin. Vzduch také podporuje růst mikroorganismů a způsobuje poškození mražených potravin mrazem. Vakuové balení prodlužuje životnost mnoha čerstvých potravin tím, že snižuje oxidaci a zamezuje bujení mikrobů (bakterií a plísní). Čerstvé potraviny však obsahují velké množství vlhkosti, která podporuje růst mikroorganismů, které se mohou množit za přítomnosti vzduchu nebo i bez něj. Aby se zabránilo rychlé zkáze takových potravin, je třeba, aby byly uchovávány při nízkých teplotách.

Bakterie se mohou množit za nebo bez přítomnosti vzduchu, v závislosti na druhu. Clostridium botulinum je velmi nebezpečným druhem bakterie, která se může vyvíjet v prostředích, které neobsahují kyseliny, jsou bez kyslíku a jsou vystaveny teplotám dlouhodobě přesahujícím 4°C. Mezi potraviny, které jsou tímto druhem bakterie ohroženy, patří ty s nízkou kyselostí (jako je červené maso, drůbež, ryby, mořské plody, olivy ve slaném nálevu, vejce, houby a zelenina) a potraviny se střední úrovní kyselosti, jakými jsou prakticky všechny druhy zeleniny a mnoho druhů ovoce (zralé rajčata, cibule, červené papriky, fíky a okurky). Aby se zabránilo kontaminací touto bakterií, je třeba dodržovat základní hygienická pravidla a předcházet její škodlivému množení v uchovávaných potravinách tím, že jsou uchovávány chlazené jen na krátkou dobu nebo jsou zmrazeny, požaduje-li se jejich dlouhodobé uchovávání. Takové potraviny je však třeba konzumovat ihned po tepelném zpracování.

Vakuové balení určené pro mrazničku

V prvé řadě je třeba používat co nejčerstvější potraviny. Některé potraviny mají jemnou konzistenci, která by mohla být poškozena, pokud je výrobek vakuově balený v čerstvém stavu. Choulostivé a křehké potraviny jako jsou ryby, měkké ovoce, chléb a podobně, je vhodné nejprve predmrazit. V průběhu prvních dvaceti čtyř hodin nehrozí nebezpečí poškození potravin mrazem, takže je možné výrobky, které byly zmrazeny den předem, vakuově zabalit a následně je dlouhodobě skladovat v mrazničce, aby si zachovaly všechny nutriční hodnoty a chuťové vlastnosti čerstvého výrobku. Pokud vakuově balíte polévky, omáčky, dušené nebo jiné tekuté jídla, zmrazte je nejdříve ve vhodné misce nebo odolné nádobě a po vakuovém balení vakuovačkou vraťte zpět do mrazničky.
Před vakuovým balením zeleninu oloupejte a krátce blanšírujte ve vroucí vodě nebo v mikrovlnné troubě. Měla by být teplá, ale stále ještě tvrdá. Pak ji vakuově zabalte. Pokud není potravina predmrazená, počítejte při zmrazování se zvětšením objemu potraviny a ponechejte 5 cm délky obalu na toto zvětšení. Pokud jde o maso a ryby, je vhodné umístit tyto potraviny na papírový ubrousek a vakuově je zabalit is tímto papírovým ubrouskem, který nasaje veškerou přebytečnou vlhkost v potravině. Při uchovávání potravin typu palačinky, lívance, tenké koláče, housky na hamburgery, a pod. jejich skládejte na sebe a Překládejte svačinový papírem. Bude pak jednodušší je od sebe oddělit, zbytek znovu zabalit a ihned vrátit zpět do mrazničky.

Vakuové balení určené pro ledničku

V příliš zaneprázdněnych domácnostech je možné připravit jídlo předem, vakuově ho zabalit a uchovat v ledničce pro pozdější použití, kde pak stačí jídlo jen ohřát.

Vakuové balení určené pro spíž

I potraviny, které se skladují při pokojové teplotě (jako je například káva, mouka, těstoviny, cukr atd.), mohou mít užitek z toho, že jsou vakuově zabaleny. Pokud jsou tyto výrobky několik dní neužívání, je vhodné chránit pomocí vakuového balení. Zachovají si své vlastnosti a nebude hrozit nebezpečí, že budou znehodnocené vlhkostí nebo napadené plísní nebo hmyzem.

Při rozmrazování vakuově balených potravin, jako je maso, ryby, ovoce, zelenina, nebo jiné choulostivé potraviny, je vhodné je umístit na nejnižší přihrádku v ledničce, aby se rozmrazovaly pomalu. Chléb a jiné pečivo by mělo být ponecháno při rozmrazování v pokojové teplotě. Polévky a další tekutá jídla by měly být ve vakuových obalech ponořené do horké vody do doby, než dosáhnou požadované teploty. Pokud ponecháváte jídlo rozmrazit na pokojovou teplotu nebo je ohříváte v lázni na rozmrazování pokrmů, odstřihněte jeden roh obalu, aby mohli výpary či pára unikat. Po rozmrazení je nutné potraviny okamžitě zkonzumovat. Znovu už nezmrazujte!

Vakuové balení balených potravin

Mnoho potravin, jako je sýr nebo maso jsou vakuově balené již ve výrobnách. Abyste zachovali jejich chuťové vlastnosti a čerstvost, zabalte je pomocí vakuovačky jakmile původní obal jednou otevřete.

Tyto potraviny musí být vždy zkonzumované do data spotřeby uvedeného na původním obalu. Při balení se s nimi musí zacházet s velkou péči a je nutné dodržovat hygienické zásady.